Відмінності газових котлів від твердопаливних

Власники приватних будинків стикаються з необхідністю самостійно піклуватися про обігрів свого будинку. Найактуальніше питання для них - це забезпечення свого будинку гарячою водою, яка необхідна і для побутових потреб, і для опалення кімнат. Для цього багато власників використовують водогрійні котли, які розрізняються за типом використовуваного палива. Саме тому, який вид палива можна використовувати для обігріву будинку і які у них є мінуси і плюси, і присвячена наша стаття.

Качественные и надежные Клейкие ленты от производителя вы можете купить сейчас на сайте.

Газове опалення - найбільш поширене в житлових будинках

Воно популярне в нашій країні завдяки низьким цінам і доступності природного газу. Так як газ - це досить екологічним і дешеву сировину з високою енергоефективністю, то у нього практично немає конкурентів в містах та великих населених пунктах. Однак там, куди блага цивілізації ще не дісталися, доводиться або перебиватися привізними газовими балонами, або шукати інші джерела палива. Якщо користуватися газовими балонами, то потрібно виділяти в будинку місце для використаних і свіжих балонів, причому старий дерев'яний сарай біля будинку не підійде - потрібно бути вкрай уважним в питаннях безпеки, так як і використані, і нові газові балони надзвичайно небезпечні і зберігання їх в неналежних умовах може привести до самих сумних наслідків (згадайте, хоча б, як часто в новинах показують сюжети про нещасні випадки і пожежах, що сталися через вибух побутового газу). Крім того, в будь-якому випадку потрібно потурбуватися про аварійний джерело опалення на випадок, якщо на газопроводі відбудеться прорив, розпочнуться ремонтні роботи або ж газові балони ніяк не підвезуть вчасно. Для аварійного забезпечення найкраще підходять газові генератори аварійного типу.

Альтернатива газовому опаленню - це твердопаливні котли

, Які гарні своєю «всеїдністю»: вони здатні нагрівати воду і за рахунок спалювання дров, і за рахунок спалювання відходів типу деревної стружки, тирси, обрубків і т.д. Крім того, в таких твердопаливних котлах можна спалювати і біопаливо - пелети, які роблять або з стружки, або з соняшникового лушпиння.

твердопаливні котли для опалення будинку

Такі котли погані тим, що паливо в них потрібно регулярно підкидати - зазвичай кожні чотири години.

Та й питанням зберігання господареві такого котла теж доведеться серйозно потурбуватися - воно повинно бути сухим і придатним для спалювання, в іншому випадку разом з полум'ям буде вироблятися велика кількість диму, яке може закоптити котел і знизити його продуктивність.

Тому паливо для таких котлів потрібно щосезону і заздалегідь заготовлювати або ж користуватися спеціальними сушарками, які роблять деревне паливо придатними до спалювання.

Copyright © . All Rights Reserved