Як вибрати кронштейн для прицілу

Як вибрати кронштейн для прицілу. При установці прицілу на зброю важливо правильно підібрати кріплення - від цього залежить точність стрільби та зручність використання оптики. У даній статті ми зібрали всю необхідну інформацію про кронштейнах від різновидів посадочних місць до особливостей установки. Вы можете выбрать и заказать все товары для охоты по ссылке по выгодной и не дорогой цене, без накруток и переплат. Кріплення «ластівчин хвіст» є одним з перших і до сих пір існуючим з'єднанням. Кріплення в зрізі є рівносторонній трапецію, яка нагадує хвіст ластівки, за що і отримало свою назву. Подібне з'єднання можна зустріти в багатьох сферах, наприклад, в столярному ремеслі або машинобудуванні. Ширина «ластівчин хвіст» на рушницях варіюється від 6 до 19 мм. «Ластівчин хвіст» на рушницях може мати деякі особливості. Округле або пряма підстава

Округле і пряма підстава ластівчин хвіст

Під пряма підстава випускаються практично всі моноблочні кронштейни і кільця. Це основний вид «ластівчин хвіст» Округле підставу «ластівчин хвіст» зустрічається рідше, в основному на пневматичні гвинтівки. При установці потрібно підбирати кронштейни з відповідною формою.

Пряма підстава ластівчин хвіст

Округле підставу ластівчин хвіст

При виборі кронштейна на «ластівчин хвіст» зверніть увагу на поверхню планки. Кронштейни, встановлені не на своє підставу, не дають правильної посадки, що, безумовно, позначиться на стійкості.

Поздовжнє або роздільне підставу

Підстава може мати поздовжній або роздільний профіль. Часто між двома посадочними місцями розташовується виїмка з механізмом видалення гільз.

Поздовжнє підставу ластівчин хвіст

Роздільне підставу ластівчин хвіст

Поздовжнє підставу гвинтівки Stoeger Роздільне підставу гвинтівки CZ-550

При поздовжньому підставі можлива установка будь-яких кронштейнів з «ластівчин хвіст» відповідної ширини.

При роздільному підставі використовуються кронштейни або кільця з певною шириною між стоками і висотою, що не заважають вильоту гільз. Часто в таких випадках встановлюють роздільні кільця або поворотні бики.

Кріплення Weaver і Picatinny

Кріплення Weaver і Picatinny представляють собою планку, ширина якої становить 21 мм. Відмінна риса - наявність поперечних прорізів для стопорів кронштейнів. Зріз планки є прямокутником зі скошеними кутами:

Розміри планки Picatinny

Візуально кріплення Weaver і Picatinny схожі, відмінності полягають в ширині прорізу і іноді в кроці:

Різниця Weaver і Picatinny

Планки Weaver і Picatinny мають норми допуску, тому на практиці стверджувати точність значень, представлених вище на схемі, не варто. Головне правило при підборі кріплення на ці планки говорить:

Кронштейни під Weaver можна встановлювати на планки Picatinny і Weaver.

Кронштейни під Picatinny не можна встановлювати на планки Weaver.

бокове кріплення

На карабіни вітчизняного виробництва, створених на базі АК, в більшості випадків встановлені бічні планки. Якщо розглянути зріз, то можна помітити подібність із кріпленням «ластівчин хвіст», але через низку особливостей кріплення має власну назву. По-перше, як зрозуміло з назви, планка розташована збоку, а значить, має інший принцип установки кронштейнів. По-друге, в залежності від типу зброї на бічній планці по-особливому розташовуються стопор кронштейна і технологічні виїмки.

У оптичної сфері устоялися терміни «бічне кріплення» і «бічна планка». Якщо мова йде про «ластівчин хвіст», то мається на увазі посадочне місце, розташоване на верхній частині стовбурної коробки.

Ширина бічної планки може відрізнятися і, в залежності від карабіна, має розмір від 11 до 15 мм. Кронштейн підбирається під конкретну рушницю, так як важлива ширина, висота посадки кронштейна і розташування стопора. Нижче представлений приклад розташування стопора у Сайги і Тигра.

Copyright © . All Rights Reserved