Як вибрати пелетну піч: поради експертів
Печі опалення на пелетах - це автоматизований пристрій, який обігріває як житлові приміщення, так і технічні. Працює на екологічному паливі, яке за ціною дешевше за вугілля, газ чи мазут. За технічними характеристиками та принципом вироблення тепла піч суттєво відрізняється від твердопаливних конструкцій.
За допомогою порад фахівців можна підібрати ефективну пічку на пелетах онлайн для дому чи дачі.
Порада 1: Дослідіть, як улаштовані печі для приватного будинку чи дачі
Для роботи печі треба паливо - пелети, які горітимуть та виділятимуть тепло. Сама конструкція підключається до електрики, чим запускається процес вироблення теплової енергії. До корпуса монтують систему труб, якими гаряче повітря надходить у систему опалення.
Печі на пелетах — це набір елементів і деталей:
- бункер, куди завантажують паливо;
- електричний шнек, тобто стрижень подачі порцій пелет;
- вентилятор, що нагнітає холодне повітря;
- пальник, що забезпечує стійке згоряння палива;
- зольник - у ньому збираються продукти горіння;
- теплообмінник, звідки тепле повітря потрапляє до труб опалення;
- зручна панель керування, у деяких моделях — дистанційне управління.
Зовні пелетна піч схожа на металеву шафу. Конструкція залежить від того, який у ній паливний резервуар — внутрішній чи зовнішній. У топці є скляні дверцята, через які видно вогонь. Є моделі, які ставлять, наприклад, у підвалах будинків, і тоді естетичність не має особливого значення. Декоративні дизайнерські варіанти - це печі невеликого обʼєму зі скла та металу з глянсовим або матовим покриттям.
Порада 2: Дізнайтесь, як працює пелетна піч
Автоматизація — одна з переваг пелетної печі. Пристрій оснащений датчиками та контролерами температури. Бункер завантажують паливом, запускають роботу всього агрегата — і тепло потрапляє по трубах у приміщення будинку. У камінів і печей на дровах нагрівається корпус, у пелетної печі всі процеси відбуваються всередині в кілька етапів.
- Паливо завантажують у бункер.
- Шнек, або металевий стрижень із суцільною гвинтовою поверхнею, порціями подає пелети в топку.
- Далі вентилятор нагнітає повітря на камеру згоряння.
- Електрозапал через 10-15 хвилин підпалює гранули.
- Шнек поступово подає нові порції палива.
- Гаряче повітря з теплообмінника потрапляє в приміщення.
Порада 3: Зʼясуйте критерії вибору пелетної печі
Щоб правильно вибрати пелетну піч, треба вивчити критерії пристрою, оптимальні для конкретного приміщення з урахуванням пожежної безпеки.
- Потужність. На 10 квадратних метрів будинку треба 1 кВт. Можливості приладу вказує виробник у технічному паспорті.
- Час роботи печі. У різних моделях одного завантаження паливом вистачає на час від 16 до 100 годин роботи залежно від технічних характеристик та обсягу ємності для палива.
- Тип гранул палива. Пелети відрізняються за типом, якістю, зольністю. Перед вибором печі потрібно дізнатися, який з видів палива легше купувати, привозити та зберігати.
- Витрати палива. На 1 кВт потужності потрібно 0,2 кг пелет. Треба порахувати, скільки пелет знадобиться на весь опалювальний період.
- Спосіб завантаження палива. Є два варіанти — горизонтальний і вертикальний, тут потрібно вирішити яка пелетна піч краща і зручніша для кімнати, де її встановлять.
- Матеріал виготовлення теплообмінника. Варіантів два — чавун чи сталь. Чавунні важчі, але краще акумулюють тепло, сталеві легші і швидше нагріваються.
- Варіанти подачі палива. За рівнем автоматизації розрізняють напівавтоматичні, автоматичні та механічні. Ручні печі, у які треба постійно підкидати паливо, — це дизайнерські варіанти з живим вогнем для однієї кімнати. Для повноцінного обігріву будинку вибирають повністю автоматизовані агрегати, для яких потрібна мінімальна участь людини. Промислові, великі за габаритом та потужністю печі використовують для більших територій та обʼєктів, побутові - у будинку, на дачі.
Ще кілька переваг на користь пелетних печей
У пелетних пристроїв високий ККД, до того ж паливо згоряє повністю, і зольник практично не потребує очищення. Пелети відрізняються екологічністю, у них немає шкідливих речовин та домішок, і витрачаються вони економно.
Моделі пелетних печей легко вписуються в сучасний інтерʼєр — є різні варіанти за кольором, обʼємом, оформленням.