Димар у сауні — особливості, різновиди

Вибір димаря в сауну повинен виконуватися уважно, оскільки вона впливає на комфорт та безпеку користувачів лазні. Конструкція повинна зберігати герметичність, задане положення, не псуватись під впливом нагріву, вологості. Незалежно від вибору, труба в більшості випадків проходитиме крізь дах сауни, і тоді необхідно використовувати майстер флеш (який можна придбати тут)– зручний та безпечний прохід покрівлі з ним забезпечений.

Особливості труб для димоходу в лазні

Використовуються труби з метою відведення диму, а також для збереження пожежної безпеки, регулювання та отримання тяги в печі, виключення ризику опіків та отруєнь продуктами горіння. Зазвичай підбір виконується у процесі планування чи завершальної стадії.

Важливо, щоб труба відрізнялася таким:

  • здатність перенесення значних навантажень;
  • тривалий термін служби;
  • зручність обслуговування та контролю;
  • допустимість заміни, ремонту;
  • простість монтажних робіт;
  • безпека.

Зовнішні конструкції відразу виводяться через стінку, встановлюються за рахунок закріплення до стіни та тягнуться вгору. При внутрішньому розташуванні передбачений вихід через стелю, такий варіант зустрічається частіше, він забезпечує стійкість та відмінну тягу. При зовнішньому розташуванні досягається зручність доступу та безпека.

Також виділяють такі варіації:

  • в один шар;
  • сендвіч, що включає дві трубки та наповнення мінеральною ватою;
  • комбіновані варіанти, різні секції складаються з певних матеріалів, найчастіше це метал та цегла;
  • з цегли.

Найчастіше вибір падає на сендвіч-труби для лазень, вони простіші, при цьому характерна висока надійність.

Матеріал має велике значення, пропонуємо вивчити потрібні варіанти.

Металл

Використовується найчастіше, оскільки такі труби просто встановити, також характерна доступна вартість. Достатньо виконання зварювання, стикування. Нерідко довго не вибирають, просто беруть відповідний відрізок туби чорнушки з 100 мм діаметра, виводять його назовні, попередньо з'єднавши з піччю.

Цегла

Оформлення труби такого типу потребує часу. Форма конструкції виходить прямокутною. Будівництво подібних елементів виконувалося століттями як частина цегляної печі. Характерною є пожежна безпека, тривалий термін служби, легкість ремонтних робіт. Потрібно періодично прибирати сажу.

Асбоцемент

Поєднує доступну ціну та легкість, тому труби використовують досить часто. При цьому багато хто чув про шкоду азбесту, що псує репутацію конструкцій. Але деякі вчені вважають, що асфальт набагато небезпечніший, тому труби з азбоцементу можна розглядати як один із варіантів. Мінусом є поглинання вологи, що сприяє руйнуванню, особливо якщо добре протопити піч в період дощів або взимку, коли труба, що натягла вологу, замерзла. Це призводить до потреби досить частої заміни.

Кераміка

Матеріал дозволяє досягти міцності, труби нормально переносять значні навантаження. Усередині вони згладжені, що дозволяє забути про потребу у очищенні. Усі частинки відлітають із газами при горінні. Складність полягає лише у складності монтажу. Потрібна надійна опора, якісне з'єднання. Впорається лише досвідчений майстер.

Copyright © . All Rights Reserved