Що таке димери та схеми їх підключення до світлодіодних світильників

Димер — це електротехнічний виріб, що застосовується для керування рівнем яскравості світла світлодіодних ламп. Цей регулятор знаходиться між точкою підключення та джерелом світла, забезпечуючи можливість розподілу навантаження. Це перешкоджає перенапрузі та сприяє економії енергоресурсів. Також димування дозволяє налаштувати комфортний рівень освітлення під поточний настрій та потреби.

димери фото

Види димерів

Перед тим, як вибрати димер, потрібно дізнатися докладніше про кожен вид. Перша та основна відмінність між різними варіантами — спосіб підключення. За цим параметром виділяють такі пристрої:

  • Механічні чи стаціонарні. Представлені у вигляді блоку з кнопкою або тумблером, що обертається.
  • Електронні — відносяться до контактних, але кнопки та тумблери замінені на сенсорну інформаційно-керуючу панель. Сучасний інформативний варіант.
  • Акустичні — зміна яскравості світла відбувається за звуковим сигналом, який перевищує рівень шумності, налаштований виробником пристрою або користувачем.
  • Бездротові — управляються за допомогою пульта дистанційного керування або спеціалізованого ПЗ на смартфонах та інших гаджетах.

Відмінності полягають у тому, як підключити димер. Пристрої мають кілька способів монтажу:

  • Накладні — монтуються над поверхнею стіни, часто замінюють вимикачі.
  • Вбудовувані — розміщуються в настановній коробці або спеціально відведеній для них ніші.
  • Щитові або модульні — розташовані на DIN-рейці електрощита. Функціональні та продуктивні, проте через цінову політику застосовують у житлі рідко.

Димер для світлодіодних ламп, підключення яких планується в приміщенні, повинні бути сумісні з лампами, що використовуються. В іншому випадку пристрій буде працювати некоректно або не функціонуватиме зовсім.

Схеми підключення димера

Підключення димеру найпростішого типу не потребує виконання складних маніпуляцій. Достатньо вбудувати його в мережу через розрив у фазному дроті, як це відбувається із звичайним одноклавішним вимикачем.

Винятком є ••випадки, коли ви зіткнулися з тим, як підключити диммер з чотирма контактами. Такий варіант зустрічається на сучасних сенсорних пристроях із цифровим екраном. В такому разі потрібно підводити до блоку як фазу, так і нуль — є контакти підключення і виведення обох проводів. Без нуля диммер працювати не буде, і за його відсутності доведеться тягнути чистий нуль безпосередньо на пристрій.

За наявності двоклавішного вимикача установка димера не викликає складності:

  • Знімаємо вимикач.
  • Визначаємо два із трьох проводів, що йдуть безпосередньо на світильник.
  • Скручуємо їх між собою.
  • Скручені дроти підключаємо до одного затискача на диммері.
  • Живлення фази підключаємо до другого затиску.

Дотримання полярності в даному випадку не є критичним фактором — світильник у будь-якому випадку працюватиме.

Складніша схема диммера для світлодіодних ламп при використанні прохідного вимикача. У таких випадках вимикач, розміщений при вході в приміщення, з'єднується з димером двома проводами. Додатково від регулятора та вимикача йдуть дроти фази безпосередньо на світильник. Нульовий провід до димера не підключається. Натискання клавіші вимикача дозволяє ввімкнути світло, а використання регулятора, розташованого в зручному місці, дає можливість встановити потрібний рівень яскравості свічення.

При використанні замість другого вимикача ще одного димера трохи спрощується схема. У такому випадку фаза живлення подається на один із блоків, пов'язаний двома проводами з другим, від якого йде додаткова фаза на світильник. Відрегулювати яскравість можна будь-яким із блоків.

Перед початком робіт переконайтеся, чи можна підключати диммер до світлодіодної лампи. Не всі моделі підтримують можливість димування — відповідна інформація зазвичай є на упаковці виробу як позначення тумблером. Після цього залишається дізнатися, як підключати димер у конкретному випадку, а це залежить від його виду, типу вимикача та особливостей світильника.

Copyright © . All Rights Reserved