Як позначається вплив кольору на психіку людини
Все життя нас оточують поверхні і предмети різного кольору, але ми не завжди помічаємо це і рідко замислюємося над впливом фарб кольору на людину, на його психіку.
На сайті https://coagulant.com.ua/ ви можете придбати промислову хімію за найкращою ціною.
Протягом століть вчені і філософи прагнуть пізнати природу і специфічні особливості кольору, його психофізіологічний вплив і поставити на службу людині колір на виробництві та в побуті.
Однак лише порівняно недавно в цій області досягнуто значних успіхів: з'явилися наукові дослідження, які переконують в тому, що кольори сприймаються не тільки нашим зором; в його сприйнятті беруть участь інші почуття - дотик, слух, смак; в зв'язку з цим різні кольори здатні активно впливати на наш настрій і нашу діяльність.
Ряд робіт обґрунтовує і розкриває зв'язок кольору і світла; велика кількість досліджень присвячені впливу кольору на продуктивність і безпеку праці; почалося практичне використання кольору на промислових підприємствах.
Становленню та розвитку науки про колір передував тривалий період вдосконалення понять про колір, що стало необхідним ще на зорі людської культури. У зв'язку з примітивним господарським укладом життя того часу люди задовольнялися загальним визначенням кольору, без тонких колірних відмінностей.
Хоча очей людини визначає досить широкий спектр колірних відтінків, назв і градацій цих відтінків не було. У всіх країнах є слова для позначення таких основних кольорів, як білий, червоний, чорний, зелений, жовтий, синій.
Ці та деякі інші кольори довгий час визначалися тільки зіставленням з кольором природних предметів і явищ природи, наприклад, білий, як сніг; червоний, як зоря; чорний, як ніч; синій, як море; блакитний, як небо. Коричневий колір названий по імені відомого пряного продукту - кориці; фіолетовий - по імені квітки фіалки (від французького слова violette - фіалка); помаранчевий походить від слова orange - апельсин.
З плином часу, з розвитком людства з'явилася необхідність більш точно визначати величезна кількість різноманітних колірних відтінків і кольорів, які сприймаються органами зору, т. Е. Вимірювати колір. Так зародилася і успішно розвивається спеціальна дисципліна - колориметрия (походить від латинського слова «колор» - колір і від грецького слова «метрон» - міра), що є розділом оптики.
Кольори можна розділити на дві групи - ахроматичні і хроматичні. До першої групи-ахроматических - відносяться білий, чорний і проміжний між ними сірий колір. Змішанням чорного і білого кольорів в різних пропорціях може бути отримано нескінченну кількість сірих ахроматичних кольорів, з яких, за даними проф. Е. Б. Рабкина, очей людини здатний розрізняти по світлин близько трьохсот. Видимість і розрізнення ахроматических об'єктів (наприклад, символів або написів) на ахроматичні тлі визначається різницею в рівнях яскравості об'єкті і фону.
Друга груша квітів - хроматичні - характеризується не тільки яскравістю, але і кольоровістю випромінювання. На практиці зустрічаються випадки, коли об'єкт розрізнення відрізняється від фону не тільки яскравістю, але і кольоровістю, або ж тільки кольоровістю.
Зорове відчуття однакових за яскравістю, але різних за кольоровості поверхонь зовсім по-різному. Кольоровість, що є якісною стороною кольору, визначається колірним тоном і чистотою кольору.