Розводка електрики в новобудові

Якщо ви стали щасливим володарем квартири в новобудові, то вас чекають клопоти по її обробці. Важливий етап ремонту - монтаж електропроводки. Сьогодні допускається, щоб електромонтажні роботи виробляли власники квартир. Деякі будівельні компанії в цілях економії дають можливість власникам самостійно монтувати електропроводку. Розбираємося, як зробити так, щоб розводка електрики в квартирі була виконана якісно, і як зробити її самостійно.

Купить автоматы ети по выгодной цене вы можете на сайте компании.

Чому варто замінити електрику в новобудові

Якщо забудовник монтує електропроводку в квартирі сам, то, швидше за все, господар оселі буде її переробляти. Адже у всіх різні вимоги до функціональності, і кожен робить так, як йому зручно.

З якими проблемами можна зіткнутися, коли розводка електрики в новобудові вже виконана?

Оскільки автоматика дешева, то ніхто не дасть гарантії, що мережа буде захищена на 100%.

Прокладається кабель не відповідають стандартам якості, добре ще, якщо він задовольняє ТУ. Його перетин буде недостатнім, а ізоляційний шар занадто тонкий. Може статися таке, що внутрішній ізоляційний шар склеїться із зовнішнім, і під час оброблення кабелю вони знімуться разом.

Коли розводка електрики в новобудові виконується прихованим способом, кабель нарощують скруткой. Ніхто не дасть гарантії, що така проводка, захована в стіни або підлоги, довго прослужить і станеться загоряння.

Щоб заощадити кабель, штраби, заховані під штукатуркою, прокладають діагонально. Все це призводить до того, що кабель можна пробити, наприклад, якщо господар квартири захоче монтувати бра або вбити цвях в цьому місці. Траси електромереж необхідно виконувати прямолінійно, роблячи повороти під 90 градусів.

Висота, на якій розміщуються розетки і вимикачі, буде різною. Коли потрапите в своє житло, візьміть сантиметрову стрічку і переконаєтеся в цьому самі.

Все корективи, внесені в схему електропроводки (якщо змінюються її характеристики), відносяться до перебудови житла. Тому доведеться узгоджувати зміни в органах місцевого самоврядування. Наприклад, дозвіл знадобиться, коли ви захочете прокласти кабель іншого перерізу, замінити автомат, встановити новий розподільний електрощиток, підвести ще одну лінію харчування і так далі.

Відповідь ви отримаєте тільки через 45 днів. При цьому вам може бути відмовлено в перебудові. Відраховуйте з того моменту, як тільки надасте всю необхідну документацію. Уповноважений орган, який проводить узгодження, після того як рішення буде прийнято, видасть (або вишле поштою) підтверджуючий документ протягом 3 діб.

На підставі цього документа власник квартири має право провадити перевлаштування житла.

Тепер вам дозволено змінити розводку електрики в новобудові. Але не забувайте, що додані електролінії, а також нові характеристики прокладки відзначаються в техпаспорті об'єкта.

Copyright © . All Rights Reserved