Поняття про теплі, холодні кольори і про насичений і малонасичені

Теплі і холодні кольори

На таблиці два ряди квітів. Лівий ряд - з теплих : жовтих, оранжевих, червоних, пурпурових; правий - з холодних : зелених, блакитних, синіх і фіолетових. Порівняйте їх.

На сайте https://artswitch.by/ вы можете заказать оригинальные выключатели.

Ліва частина - по відношенню до правої вся здається як би «виступає», складаючи передній план, навпаки, права частина - «відступаючої», утворюючи другий план.

Особливо помітно виступають кольору від жовтого до чисто червоного (включно) і, зокрема, чисто жовтий по відношенню до синьо-фіолетового.

Точно так же, при порівнянні квітів в одному якомусь ряду (з великої відстані), ми можемо помітити відмінність: в лівій частині жовтий, як більш світлий по відношенню до помаранчевого і червоного, виступає, точно так само і помаранчевий по відношенню до червоного , червоний по відношенню до пурпурові, незважаючи на те, що весь цей ряд складається з теплих, утворюючи як би поступовий перехід від світлого до більш темного.

Отже, можна вивести ще одне правило: світліші кольори виступають і здаються ближчими до нас, темні - віддаляються від нас.

Завдання. Побудуйте таблицю або композицію, в яких холодні і теплі кольори здавалися б неоднаково віддаленими від нас і створювали враження як би йдуть поступово вдалину, підкреслюючи цим глибину і простір, і не сприймалися лежать на одній площині.

Це неважко зробити, якщо добре опрацьована таблиця і засвоєні властивості теплих і холодних кольорів.

Насичені і малонасичені кольору

Враження неоднаково віддалених від нас квітів, як би не лежать на одній площині, виробляють не тільки теплі і холодні кольори (як це ми бачили з табл. 23), а також насичені і малонасичені кольору. У цьому можна переконатися, якщо подивитися на цю таблицю. У ній зіставляються два ряди квітів: насичені (зліва) і малонасичені (праворуч) різної світлини (світлі і темні).

Для отримання малонасищенних квітів до кожної фарбі чисто спектрального кольору додаємо чорної фарби.

Таким чином, отримаємо: з червоною - тёмнокрасную, бордо; з помаранчевої - коричневу; з жовтою - темножелтую, вохристих; із зеленої - темно-зелений; з фіолетовою - темнофіолетовую.

Порівнюючи на таблиці, наприклад, яскраво-червоні з темною (бордо) або світло-зелений з темно-зеленою, ми бачимо, що темні здаються більш віддаленими, хоча і знаходяться від нас на однаковій відстані.

Таким чином, ми можемо підтвердити, що більш насичені кольори як би здаються що знаходяться попереду, малонасичені - позаду. Точно так же це правило відноситься до світлим і темним кольорам; останні здаються «відступаючими».

Завдання. Досягніть враження неоднаковою віддаленості квітів, але тільки користуючись світлими і темними кольорами.

Вирішення цього завдання в принципі зводиться до попередньої.

Знаючи з таблиць, як отримати малонасичені кольору, неважко виконати це завдання з іншими квітами.

Copyright © . All Rights Reserved